Honor Roll



2nd Quarter

HIGH HONOR ROLL

Grade 12

Mia Arias Tsang, Elizabeth Ayton, Isabel Carleton, Alexandra Dunn, Emily Entner, James Erlanger, Alessandra Ganz, Michelle Giamportone, Elizabeth Goldstone, Aidan Hack, Ryan Hagerty, Maxim Holzhueter, Mitchell Hutchins, Grace Levine, Derek Livesey, Nathaniel Long, Alice Magnusson, Amanda Martin, Jack McNulty, Brian Murray, Isabel Murray, Mariel Mustello, John O’Brien, Lillian Pavord, Michelle Ping, Sarah Rodriguez, Sabrina Shih, Grace Steele, Sara Stiverson, Jack Tellerday, Sarena Toback, Gagana Yaskhi

 

Grade 11

James Beeler, Anna Booz, Stephanie Cassens, Cecilia Chiappini, Sierra Dahl, Chloe Dixon, John Fleming, Talia Goldman, Quinn Graziano, Reid Hues, Danika Jackson, Gillian Kroll, Alexandria Lamprou, Stephanie Lozada, Mia Grace Naglieri, Scott Oatkin, Rachel Pietrow, Brooke Platt, Leila Ransome, Jamie Rifenburgh, Carson Robinson, Elizabeth Rosenzweig, Casey Schulkind, Lyle Schwartz, Nathan Warrachart

 

Grade 10

James Ayton, Sofia Brizzi, Elizabeth Callahan, Christina Carucci, Samantha Christiana, Charles Derbyshire, Oliver Dorfner, Jack Dykeman, Liad Elmelech, Emily Erlanger, Olivia Fajardo, Daisy Gadsby, Marissa Giamportone, Kristen Henderson, James Hicks, Larissa Hilgendorff-Graf, Amelia Holehouse, Michael Kahn, Khedup Lodoe, Monica Martinez, Logan McDonagh, Elizabeth Mensch, Emily Miller, Kristopher O’Brien, Sofia Quon-Youle, Leonardo Spinelli, Liam Szwed, Sarah Tobias, Kyle Veith, Ethan Viator

 

Grade 9

Elaine Albahary, Lyla Andrick, Jacob Bancroft, Quentin Carlaw, Jonah Carleton, Adam Eshel, Helen Fleming, Betty Gibbs, Kathleen Hall, Jakob Halpern, Jillian Holen, Bethany Hutchings, John Jackson, Eve Kantaros, Milo Kosofsky, Isaac Levine, Jacob Long, Austin Matthies, Colin Murray, Zachary Neuneker, Talulah Patch, Eleanor Pitcher, Georgia Plambeck, Alexandria Szabo, Adeline Tumolo, Jonathan Unterborg

 

HONOR ROLL

Grade 12

Shelbylynn Baker, Maggie Bennett, Peter Demkowicz, Elias Econopouly, Constellation Funkhouser, Annabeth Gausepohl, Kyle Hanson, Claudia Helms, Bradley Holen, Mikaela Holt, Charlotte Howard, Caleb Jacob, Dean Kaknis, Mateo Koepp, Katie Krom, Rebecca Lewit, Diego Marotta, Blake McMichael, Tanner Newman, Jonathan Rich, Nathaniel Shanahan, Jack Spencer, Corinne Toussaint, Robert Veith

 

Grade 11

Erin Behrens, Ian Breckenridge, Caden Cassano, Thomas Cassata, Joseph Comolli, Madelyn Crews, Catherine Cross, Jakob Dalenbring, Matthew Dampf, Matthew Denatale, Kathleen Feeney, Samantha Hewitt, Isabel Hoag, Parker Knoop, Emma Kroll, Lex Kronbichler, Iridian Lucas Garcia, Samantha McClenahan, Phoebe McWilliams-Moura, Isaac Neustadt, Lauren Platt, Ken Shinohara, Caleb Stone

 

Grade 10

Cameron Cantine, Emma Clegg, Elena Cody, Roy Cooley, Nastasia Cvijic, Phoebe Green, Matthew Hansen, Amy Hanson, Madison Jenkins, William Lange, Axel Lucas Garcia, Julia McNulty, Raphiel O’Connor, Gabriella Rich, Ben Rinaldi, Lilianna Ruger, Adelaide Savery, Kellianne Ticcony, Samuel Ulrich, Sarah Wood

 

Grade 9

Serena Albahary, Thomas Beichert, Nathaniel Boyle, Cidney Cassano, Amber Codacovi, Owen Dentico, Claire Finnegan, Andrew Gausepohl, Jed Hammoud, Nicholas Karchmer, Declan Kroll, Emily Lyons, Jack Madigan, John O’Haire, Penelope Paldino, Catalina Pozza, Sofia Rich, Gideon Rothschild, William Szabo, Mikaela Torcello, Jarrett Wells, Nakoa Zuger

 

HONORABLE MENTION

Grade 12

Tyler Bernstein, Elizabeth Enochs, Ilya Enochs, Alexander Feinberg, Sebastian Gaddis, Samantha Karchmer, Brooke LaRoche, Maria Madden, Matthew Martin, Steven Martynek, Nicholas Mastroeni, Michael Oberly, Adris Raal, Alexander Salchert, Michael Ticcony, Lindsay van den Thoorn

 

Grade 11

Danielle Amidon, Austin Audette, Isabel Barreto, Zachary Bocchino, Firas Cheema, Laura Clarke, Martin Clarke, Sarah Cotter, Matthew Flanagan, Alejandro Garces, Javan Halstead, Amber HoGlin, Madeline Holmes Hunter, Isaac Jeffreys, Getuart Krasniqi, Serafina Leffeld, Roland Lipscomb, Olivia Lortie, Kevin Lyons, Danielle Miller, Alexander Pietras, Reagan Scattergood, Morgan Weingaertner, Daniel Wilde, Sahara Williams

 

Grade 10

Paul Ashworth, Summer Cruikshank, Adam Fowler, Zoe Holmes Hunter, Anja Holzhueter, Emma McNulty, Elizabeth Oster, Michael Paesano, Miriam Palastra, Max Pietras, Antonio Santiago, Molly Stark, Ethan Toussaint

 

Grade 9

Ian Cho, Michael Comolli, Maite Demange, Raymond Doughty, Cameron Duch, Olivia Helms, Luke Imperato, Reyna Martinez, Xander O’Connor, Giulia Oxenholm, Tristan Riccobono, Oliver Salchert, Victoria Umbro-Sclafani

 

 

1st Quarter

HIGH HONOR ROLL

Grade 12

Mia Arias Tsang, Elizabeth Ayton, Isabel Carleton, Alexandra Dunn, Emily Entner, James Erlanger, Constellation Funkhouser, Alessandra Ganz, Michelle Giamportone, Elizabeth Goldstone, Aidan Hack, Ryan Hagerty, Kyle Hanson, Maxim Holzhueter, Mitchell Hutchins, Dean Kaknis, Grace Levine, Rebecca Lewit, Derek Livesey, Nathaniel Long, Alice Magnusson, Amanda Martin, Jack McNulty, Brian Murray, Isabel Murray, Mariel Mustello, Tanner Newman, John O’Brien, Lillian Pavord, Michelle Ping, Sarah Rodriguez, Sabrina Shih, Jack Spencer, Grace Steele, Sara Stiverson, Jack Tellerday, Sarena Toback, Corinne Toussaint, Robert Veith, Gagana Yaskhi

Grade 11

James Beeler, Anna Booz, Thomas Cassata, Stephanie Cassens, Sierra Dahl, Matthew Dampf, Chloe Dixon, Talia Goldman, Quinn Graziano, Samantha Hewitt, Isabel Hoag, Reid Hues, Danika Jackson, Parker Knoop, Emma Kroll, Gillian Kroll, Alexandria Lamprou, Stephanie Lozada, Scott Oatkin, Rachel Pietrow, Brooke Platt, Carson Robinson, Elizabeth Rosenzweig, Casey Schulkind, Lyle Schwartz 

Grade 10 

James Ayton, Sofia Brizzi, Christina Carucci, Samantha Christiana, Elena Cody, Nastasia Cvijic, Charles Derbyshire, Oliver Dorfner, Jack Dykeman, Liad Elmelech, Emily Erlanger, Olivia Fajardo, Daisy Gadsby, Marissa Giamportone, Kristen Henderson, James Hicks, Larissa Hilgendorff-Graf, Amelia Holehouse, Michael Kahn, Khedup Lodoe, Monica Martinez, Logan McDonagh, Elizabeth Mensch, Emily Miller, Kristopher O’Brien, Sofia Quon-Youle, Leonardo Spinelli, Liam Szwed, Sarah Tobias, Kyle Veith, Ethan Viator, Sarah Wood

Grade 9 

Elaine Albahary, Lyla Andrick, Jacob Bancroft, Quentin Carlaw, Jonah Carleton, Amber Codacovi, Adam Eshel, Claire Finnegan, Helen Fleming, Andrew Gausepohl, Betty Gibbs, Kathleen Hall, Jakob Halpern, Jed Hammoud, Jillian Holen, Bethany Hutchings, John Jackson, Eve Kantaros, Nicholas Karchmer, Milo Kosofsky, Isaac Levine, Jacob Long, Jack Madigan, Austin Matthies, Colin Murray, Zachary Neuneker, Talulah Patch, Eleanor Pitcher, Georgia Plambeck, Catalina Pozza, William Szabo, Mikaela Torcello, Adeline Tumolo, Nakoa Zuger

 

HONOR ROLL

Grade 12

Shelbylynn Baker, Maggie Bennett, Peter Demkowicz, Elias Econopouly, Alexander Feinberg, Annabeth Gausepohl, Claudia Helms, Bradley Holen, Mikaela Holt, Charlotte Howard, Caleb Jacob, Mateo Koepp, Katie Krom, Diego Marotta, Nicholas Mastroeni, Caileigh McDonagh, Adris Raal, Jonathan Rich, Alexander Salchert, Nathaniel Shanahan, Ashleigh Speedling

 

Grade 11

Danielle Amidon, Austin Audette, Erin Behrens, Ian Breckenridge, Caden Cassano, Cecilia Chiappini, Joseph Comolli, Sarah Cotter, Catherine Cross, Matthew Denatale, Matthew Dupont, John Fleming, Erin Golestani, Amber HoGlin, Madeline Holmes Hunter, Isaac Jeffreys, Serafina Leffeld, Iridian Lucas Garcia, Samantha McClenahan, Phoebe McWilliams-Moura, Mia Grace Naglieri, Isaac Neustadt, Alexander Pietras, Lauren Platt, Leila Ransome, Adelina Romero, Reagan Scattergood, Ken Shinohara, Nathan Warrachart

Grade 10

Elizabeth Callahan, Cameron Cantine, Roy Cooley, Phoebe Green, Matthew Hansen, Amy Hanson, Anja Holzhueter, Madison Jenkins, William Lange, Axel Lucas Garcia, Julia McNulty, Raphiel O’Connor, Max Pietras, Gabriella Rich, Ben Rinaldi, Lilianna Ruger, Antonio Santiago, Adelaide Savery

Grade 9

Serena Albahary, Thomas Beichert, Nathaniel Boyle, Cidney Cassano, Michael Comolli, Gianna Cummaro, Owen Dentico, Olivia Helms, Luke Imperato, Sevilla Kent, Declan Kroll, Emily Lyons, Lucas McCann, John O’Haire, Giulia Oxenholm, Penelope Paldino, Sofia Rich, Gideon Rothschild, Oliver Salchert, Alexandria Szabo, Victoria Umbro-Sclafani, Jonathan Unterborg, Jarrett Well 

HONORABLE MENTION

Grade 12

Leanne Arata, Tyler Bernstein, Steven Byrum, Brett Calvin, Elvio Castellanos, Marshall Crenshaw, Elizabeth Enochs, Ilya Enochs, Sebastian Gaddis, Alec Gautier, Thomas Graziadio, Samantha Karchmer, Hayden Luy, Maria Madden, Matthew Martin, Caitlin Melvin, Michael Ticcony, Lindsay van den Thoorn

Grade 11

Isabel Barreto, Zachary Bocchino, Firas Cheema, Laura Clarke, Madelyn Crews, Alexandra Dorrer, Samuel Fallon, Kathleen Feeney, Genna Galluscio, Lex Kronbichler, Roland Lipscomb, Olivia Lortie, Danielle Miller, Gabriel Montanino, Joshua Smith, Caleb Stone, Jackson Strong, Morgan Weingaertner, Sahara Williams

 

Grade 10

Paul Ashworth, Emma Clegg, Lylah Crews, Rachel Dull, Evan Edwards, Adam Fowler, Robert Holmes Hunter, Andrew Holsopple, Emery Oakley, Michael Paesano, Gage Stickle, Ethan Toussaint, Kurt van den Thoorn

 

Grade 9

Ian Cho, Maite Demange, Raymond Doughty, Cameron Duch, Ryan Eighmy, David Galli, Brittany Hasenflue, Reyna Martinez, Nicole Prout, Tristan Riccobono, Edward Tierney, Keri Weingaertner

 

 

 




DISTRICT CONTACT

845.871.5520 - District
845.871.5520 ext. 5527 - Transportation
845.871.5570 ext. 5560 - Registration
845.871.5570 ext. 5551 - Special Education
845.871.5570 ext. 5560 - Curriculum & Instruction

SCHOOL CONTACT

845.871.5570 - Chancellor Livingston Elementary
845.871.5500 - Bulkeley Middle School
845.871.5500 - Rhinebeck High School